Схема процесу купівлі-продажу землі
Продавцю
Щоб продати земельну ділянку, існує три варіанти процедури розміщення оголошення:
Самостійно через сайт - для цього необхідно зареєструватися на сайті або увійти у свій обліковий запис, а потім додати оголошення через кнопку “Додати ділянку”, яка знаходиться у правому верхньому куті сайту. При такому способі розміщення ви самостійно управляєте оголошенням, відповідаєте на цінові пропозиції покупців, можете змінювати бажану ціну та редагувати додаткову інформацію.
Через контакт-центр - для цього потрібно зателефонувати за номером безкоштовної гарячої лінії Vodafone 0990008651, Vodafone 0990008650, Kiyvstar 0670095160, Lifecell 0937598650, Lifecell 0936598650 і наші співробітники розмістять оголошення від вашого імені. Подальше управління оголошенням виконуватиме наш фахівець, який буде узгоджувати з вами всі дії стосовно оголошення. У будь-який момент контакт-центр може передати вам керування оголошенням.
Для всіх трьох варіантів розміщення оголошень через маркет землі Доброзем у вас обов’язково має бути кадастровий номер ділянки, яку ви хочете продати, та мобільний телефон фактичного власника землі. Якщо у вас немає кадастрового номера земельної ділянки, будь ласка, зв'яжіться з нашим контакт-центром і вам допоможуть правильно підготуватися до продажу.
Як тільки з'явиться нова пропозиція ціни, вам відразу прийде смс з номером ділянки та запропонованою сумою.
Також на сторінці оголошення в історії пропозицій ви можете переглядати всі цінові пропозиції від потенційних покупців на дану ділянку.
На сторінці оголошення в історії пропозицій ви можете прийняти або відхилити цінову пропозицію.
Кожна цінова пропозиція обмежена у часі. Ви можете її прийняти протягом двох тижнів.
Ви можете редагувати всі дані, крім кадастрового номера ділянки. Для того, щоб відредагувати дані, увійдіть у свій профіль , натисніть Мої оголошення, виберіть потрібне оголошення та натисніть Редагувати.
Якщо ділянка не в оренді, комісію Доброзему у розмірі 6% сплачує покупець. Якщо ділянка в оренді, то комісію може сплачувати фактичний покупець або продавець (за домовленістю сторін).
Також для проведення угоди купівлі-продажу земельної ділянки необхідно мати відкритий рахунок у банку і знати його реквізити. Він потрібен для отримання коштів від покупця, оскільки оплата за купівлю земельної ділянки може відбуватися лише у безготівковій формі.
Покупцю
Щоб запропонувати ціну на земельну ділянку необхідно зареєструватися на сайті або увійти у свій обліковий запис. Далі перейти на сторінку оголошення та натиснути Запропонувати ціну. Щоб купити земельну ділянку, ви можете погодитися на бажану ціну продавця або запропонувати свою ціну (більшу або меншу від бажаної продавцем).
Джерелами надходження коштів можуть бути: зарплата (грошове забезпечення); гонорари та інші виплати, підтверджені договорами; дохід від підприємницької діяльності; дохід від продажу майна; дивіденди, проценти, роялті; страхові виплати; призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу або участь в аматорських спортивних змаганнях; виграші (призи) в азартні ігри; благодійна допомога; пенсія; спадщина; подарунки; кошти, отримані в позику (кредит); набуття права на знахідку або скарб; інші джерела, не заборонені законом. На практиці використовуються декларації про доходи, договори дарування коштів, позики, поворотної фінансової допомоги, довідки про зарплату.
Також для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки необхідно мати відкритий рахунок у банку із достатньою сумою коштів. Він потрібен для перерахування коштів продавцеві, оскільки оплата за купівлю земельної ділянки може відбуватися лише у безготівковій формі.
Продавець має два тижні, щоб прийняти або відхилити вашу пропозицію. Щоб прискорити відповідь на цінову пропозицію, ви можете зателефонувати до контакт-центру або написати у чат та ми звʼяжемося з продавцем, щоб дізнатися чому заявка залишається без відповіді.
Якщо ділянка не в оренді, комісію Доброзему у розмірі 6% сплачує покупець. Якщо ділянка в оренді, то комісію може сплачувати фактичний покупець або продавець (за домовленістю сторін).
Щоб додати оголошення в обране необхідно зареєструватися на сайті або увійти у свій обліковий запис. Далі у розділі Пошук оголошень, на необхідному оголошенні, натиснути на іконку , яка знаходиться з правого боку оголошення. Щоб переглянути обрані оголошення - натисніть на іконку у верхньому меню, або увійдіть у свій профіль та натисніть Обране . Цей інструмент допоможе швидко та зручно переглядати ті земельні ділянки, які вас зацікавили, в одному місці.
Агенту Доброзему
Це представник компанії, який може діяти по всій території України. Основна функція агента - вести комунікацію з продавцями у своєму регіоні та допомагати їм з продажем ділянок. За необхідності, агент може управляти оголошеннями продавця та супроводжувати його під час оформлення угоди купівлі-продажу ділянки.
Якщо ви бажаєте, щоб ваш агент розмістив ваше оголошення та керував ним, тоді потрібно надати йому фотографії необхідних документів (правовстановлюючий документ на землю, а також договір оренди, якщо ділянка в оренді).
Юридичні питання
З 1 липня 2021 року відкрився ринок землі України - мораторій на продаж землі скасовано.
З 1 липня 2021 року купити землю можуть фізичні особи-громадяни України. З 1 січня 2024 року землю зможуть купувати юридичні особи України.
З 1 липня 2021 року Громадянин України може купити до 100 гектар землі. Якщо у Громадянина України вже є земля, отримана до 1 липня 2021, то він все одно зможе купити 100 гектар землі. З 1 січня 2024 року юридичні особи України зможуть купити до 10 000 гектар землі.
Hi, не можуть. Це питання може розглядатися на всеукраїнському референдумі, але невідомо, коли він відбудеться і на яких підставах.
Відповідно до закону, оплата за землю може проводитися тільки в безготівковій формі.
Орендовані землі
Так, ділянку в оренді можна продати.
Умови та термін договору оренди не змінюються, змінюється лише орендодавець. Це означає, що новий власник землі автоматично надає в оренду свою землю на умовах договору орендаря з попереднім власником землі.
Так, продати землю можна. Якщо орендар офіційно відмовився від переважного права викупу земельної ділянки, така ділянка може бути передана іншому покупцю.
Згідно із законом, орендар має переважне право викупу земельної ділянки. Тобто, якщо власник хоче продати свою землю, першу офіційну пропозицію він повинен зробити офіційному орендарю, з яким у власника укладено договір оренди земельної ділянки. Якщо орендар офіційно відмовився від переважного права купівлі, така ділянка може бути продана іншому покупцю.
Під час процесу укладання угоди купівлі-продажу на маркеті землі Доброзем, за заявою власника земельної ділянки (продавця) нотаріус реєструє намір продавця продати землю та надсилає офіційний лист-сповіщення орендарю. Якщо орендар відмовляється від переважного права викупу земельної ділянки, тоді процес угоди з покупцем продовжується. Орендар може розглядати лист-сповіщення протягом 30-ти днів з моменту отримання листа.
Вартість ділянок
Ви можете безкоштовно дізнатися орієнтовну вартість ділянки, скориставшися калькулятором цін на нашому сайті або за безкоштовним номером Vodafone 0990008651, Vodafone 0990008650, Kiyvstar 0670095160, Lifecell 0937598650, Lifecell 0936598650, де вам нададуть детальну консультацію. Ціна землі залежить від багатьох факторів.
Ринкова ціна земельної ділянки залежить від багатьох факторів. Найважливішими з них є місце знаходження, розташування на полі, площа, тип ґрунту та актуальні умови договору оренди, якщо він офіційно зареєстрований.
Оберіть область, район, та розмір ділянки у гектарах. Натисніть кнопку “Розрахувати вартість”. Калькулятор розрахує приблизну вартість земельної ділянки в обраній місцевості з урахуванням середніх цін в регіоні.
Витяг із технічної документації про Нормативно грошову оцінку (НГО) - визначається державою і вартість продажу земельної ділянки не може бути нижчою за таку оцінку. Тому НГО є обовʼязковим для проведення угоди купівлі-продажу ділянки.
Це оцінка, яку формує експерт з оціночної діяльності з метою оподаткування. Вона є обовʼязковою для проведення угоди купівлі-продажу земельної ділянки.
Організаційні питання
В особистому кабінеті перейти у вкладку “Мої дані”, потім натиснути “Редагувати дані”. Для зміни номеру телефону потрібно ввести код смс-підтвердження.
Згідно з оновленнями законодавства, якщо ділянка в оренді, укладення угоди триватиме не менше двох місяців. Якщо ділянка не в оренді, процес купівлі-продажу відбувається швидше.
Більшість процесів ми вирішуємо дистанційно. Присутність Продавця та Покупця потрібна лише у нотаріуса для оформлення документів купівлі-продажу ділянки. Також Продавцю потрібно бути присутнім у нотаріуса (якщо є орендар) для відправки листа з наміром про продаж орендарю ділянки.
Задайте запитання нашим консультантам! Вони швидко знайдуть для вас найкраще рішення та допоможуть з вирішенням складних питань!
Український маркет землі,
де все просто, чесно і по-людськи